Vilniaus kolektyviniai sodai tarptautinėse bienalėse
Ar gali Vilniaus priemiesčių sodai virsti tvariomis gyvybingomis gyvenvietėmis?
O miestą supančiu žaliuoju žiedu? Kiek kolektyvinių sodų tema yra aktuali kitiems Europos miestams?


Į šiuos klausimus atsakėme tyrime apie Vilniaus kolektyvinius sodus Collective Gardens Revival, kurio rezultatai buvo pristatyti dviejose tarptautinėse architektūros bienalėse: 2016 m, Venecijoje ir 2014 m. Roterdame. Bienalių žiuri projektą atrinko kaip pavyzdinį, gerai ir tiksliai iliustruojantį gamtos ir miesto santykį šiuolaikiniame mieste.


Mes tyrėme kolektyvinių sodų atsiradimo ir paplitimo istoriją Vilniuje, urbanizaciją ir chaotišką kaitą nepriklausomybės metais, bei siūlėme vizijas, kaip toliau vystyti kolektyvinius sodus – iš naujo integruoti į miesto struktūrą, gamtinį karkasą, į šį procesą įtraukti sodų bendruomenes, kurti save išsilaikančios gyvenvietes.


Bienalėse pristatėme Vilniaus sodų maketą, animacinį filmą apie problematiką ir siūlomas strategijas, Europos sodų žemėlapį, nuotraukas. Venecijoje parodą aplankė ir projektą pamatė 250 000 lankytojų, o Roterdame 45 000.








- Tipas: Tyrimas ir parodos ekspozicija
- Vieta: Vilniaus kolektyviniai sodai
- Metai: 2014–2016 m.
- Parodos: 2016 m. – Venecijos architektūros bienalė. 2014 m. Roterdamo tarptautinė architektūros bienalė.
- PUPA komanda: Tadas Jonauskis, Justina Muliuolytė, Vaiva Šimoliūnaitė, Edita Gumauskaitė, Lina Vestartė, Jonas Landsbergis, Mantas Šulskus
- Video.