Daugiabučių rajonas prie parko Skopjėje

Kaip vystyti naują gyvenamąjį kvartalą prie parko užtikrinant pakankamą tankumą, bet išlaikant žaliąjį medelyno charakterį? Ar naujasis rajonas gali apjungti gretimus sodybų, angarų ir daugiabučių priemiesčiais? 

Šiuo klausimus sprendėme projekte „Patchwork Habitat“, kuris tarptautiniame konkurse Skopjėje, Makedonijos sostinėje laimėjo trečią vietą.

„Patchwork Habitat“ – tai naujas gyvenamasis rajonas Skopjėje, kuriame mišrios paskirties kvartalai, viešosios ir komercinės funkcijos, gatvių tinklas, alėjos ir viešosios erdvės kuria įvairų, unikalų, gyvą, modernų ir patrauklų miesto rajoną. Skirtingo užstatymo charakterio kvartalai supa žalią širdį – buvusį medelyną – parką. Funkcijų įvairovė užtikrina rajono gyvybingumą 24/7. Viešosios funkcijos, tokios kaip mokykla, vaikų darželis, bažnyčia, bendruomenės namai, arbatos namai, turgus ir maisto salė, išsidėsčiusios kaimynystėje ir veikia kaip traukos objektai ir viešosios erdvės aktyvatoriai.

Žaliųjų viešųjų erdvių tinklas yra didžiausias rajono privalumas. Pagrindinė viešoji erdvė – tai 10 ha dydžio Rasadnik parkas. Esami medžiai ir sodai išsaugomi, tačiau pridedami nauji takai ir funkcijos. Pagrindinis takas – žiedas jungia gretimus gyvenamuosius kvartalus, viešąsias funkcijas ir skirtingo charakterio parko erdves – ramią zoną aplink arbatinę ir bendruomenės centrą bei aktyvią dalį su sporto aikštelėmis, riedlenčių parku ir tvenkiniu. Pėsčiųjų alėja yra tarp parko ir pagrindinės gatvės kvartalų. Aktyvūs komerciniai pirmieji aukštai kuria sąveika tarp vidaus ir lauko erdvių, pastato ir viešosios erdvės.

Kitas projektas:

PUPA