Danės krantinių konkurse pirma vieta

„Šiaurės krantas” laimėjo pirmąją vietą Danės krantinių prie senosios perkėlos konkurse Klaipėdoje.

Šiaurinio rago krantinės yra viešoji erdvė, kuri turi būtų patogi pasiekti keltą bei jauki ilsėtis prie vandens ir stebėti uostą. Mūsų pasiūlyme istorinio uosto charakterio takas eina palei Danės upę, arčiau vandens, o funkcionalus takas palei naujai vystomą kvartalą – Memelio miestą. Abu susijungia atviroje erdvėje prie marių ir perkėlos į Smiltynę. Tarp takų, senųjų pastatų vietoje yra želdinių juosta.

Pasiūlyme yra saugomas ir atkuriamas istorinis vietovės kontekstas: medinis krantinės takas, medžiagos (akmuo, brukas) bei mažoji architektūra žymi buvusį užstatymą, paliekami atpažįstami uosto elementai – laivų švartavimosi stulpeliai, krantinė, įvairi įranga. Tačiau projektas taip pat kuria modernią ir patogią viešąją erdvę miestiečiams. Tai platūs takai ir praėjimai, žaidybinis elementas-skulptūra prie marių ir kelto, skirtingos poilsio erdvės – daug suolelių su vaizdu į vandenį ir po medžiais, krantinė-turėklas pasirėmus stebėti uostą.

Skvero dalis prie kelto tai išskirtinė atvira erdvė. Joje matosi uostas, Smiltynė, laukiama kelto. Čia ypač norisi būti ir stebėti marias. Tad čia siūlome įrengti žaidybinį elementą – skulptūrą, kuris simbolizuotų kopas, būtų smagus laipioti, pakilti aukščiau ir pamatyti daugiau, ant kalnelių vasarą gulinėti, o žiemą nučiuožti. Suolai ir gultai po medžiais šioje erdvėje išdėlioti grupėmis su vaizdais į skirtingas uosto puses.

 

Kitas projektas:

PUPA