Poliklinikos transformacija

Nuo karo Ukrainoje pradžios net 4,9 mln. gyventojų persikėlė į kitus šalies miestus.

Būsto trūkumo klausimas tampa aktualus ne tik didmiesčiuose, bet ir mažesniuose miestuose-regionuose. Kartu su kūrėjais iš Ukrainos pasiūlėme idėją, kaip atgaivinti seną poliklinikos pastatą Slavutyčiaus mieste ir jame įkurti gyvenamuosius būstus bei verslo rezidenciją. Vėliau šį modelį siekiama pritaikyti kitose bendruomenėse.

Kaip pirmąjį pilotinį transformacijos projektą pasiūlėme kurti Slavutičiaus mieste. Naujam būstui ir verslo rezidencijai yra panaudojamas apleistas poliklinikos pastatas, kuris praplečiamas pritvirtinant konstrukciją su balkonais. Taip yra padidinamas pastato plotas, panaikinamas sovietinio ligoninės pastato jausmas, taip pat yra atveriamas pirmas aukštas, įveiklinamos stogo erdvės, įrengtos saulės baterijos, sutvarkomos aplinkinės viešosios erdvės. Pastate yra suprojektuota 140 skirtingo dydžio butų, 3000 kv.m ploto skirta komercinei, biurų veiklai, dirbtuvėms ir socialinėms paslaugoms.

Šis sprendimas siūlo apgyvendinti perkeltus asmenis ir įmones mieste, urbanizuotose teritorijose prie esamų miesto paslaugų. Siūlome atsisakyti migrantams statomų modulinių gyvenviečių miestų pakraščiuose, nes tai kuria socialinę atskirtį ir izoliuoja atvykėlius nuo vietinių.

 

 

Kitas projektas:

PUPA